مكان ولادت رسول خاتم

            

مكان ولادت رسول خاتم

            

منبع :      پايگاه شبستان

 

    ولادت رسول خدا «ص» در مكه بوده، و در خانه‏اى در شعب ابى طالب كه بعدها رسول خدا آنرا به عقيل بن ابى طالب بخشيد، و فرزندان عقيل آنرا به محمد بن يوسف ثقفى فروختند.
    
    
    خبرگزاري شبستان: ولادت رسول خدا «ص» در مكه بوده، و در خانه‏اى در شعب ابى طالب كه بعدها رسول خدا آنرا به عقيل بن ابى طالب بخشيد، و فرزندان عقيل آنرا به محمد بن يوسف ثقفى فروختند و محمد بن يوسف آنرا جزء خانه خويش ساخت و به نام او مشهور گرديد. و در زمان هارون، مادرش خيزران آنجا را گرفت و از خانه محمد بن يوسف جدا كرد و مسجدى ساخت و بعدها بصورت زيارتگاهى در آمد، و بعدا كه وهابيون در حجاز تسلط يافته و مكه را گرفتند روى نظريه عبد الوهاب مؤسس مذهبشان كه تبرك به قبور پيمبران و مردان صالح الهى را شرك مى‏دانستند، و بهمين جهت قبور ائمه دين و بزرگان اسلام را در مكه و مدينه ويران كردند، آنجا را نيز ويران كرده و بصورت مزبله و طويله‏اى در آوردند.
    
    تنها با اصرار شيخ عباس قطان شهردار وقت مكه و درخواست وى از ملك عبد العزيز قرار شد تا در آنجا كتابخانه‏اى بنا كنند كه امروزه به نام «مكتبة مكة المكرمه» شناخته مى‏شود . (1) اكنون بسيارى از مسلمانان تركيه پشت در اين كتابخانه نماز مى‏خوانند.
    
    و برخى گفته‏اند: ولادت آنحضرت در خانه‏اى در نزديكى كوه «صفا» بوده است. (2)
    
    پى‏نوشت:
    1 ـ فى رحاب بيت الله الحرام، ص 263
    2 ـ سيره ابن هشام (پاورقى) ج 1 ص .158

 

/ 0 نظر / 12 بازدید